نامزد بازی

Posted on می 18, 2009 - Filed Under یک کم جدی | 3 Comments

1- یاد گل اقا به خیر…می نوشت به نظر شما کدام شهر ایران مهد دلیران است …مردمی مهمان نواز،تلاش گر، صبور ، نجیب و از این جور صفات دارد… معدن ثروت های نهفته است…جوانانش همه برومند ونخبه اند….پر است از استعدادهای کشف نشده و کشف شده…اقتصاد و امنیت کشور روی کاکل آن می چرخد….بسیار مهم هستند و اگر نباشند تن هیچ کس مباد….

2- دوستی داشتم که از بد روزگار می خواست نامزد شود…البته بهتر می دانید که نامزد شدن با نامزد کردن فرق می کند…اولی وقتی جواب بله می شنوی تازه اول خوشبختی است و جاده شهرت و سعادت فراخ به اندازه ی اتوبان و دومی ….بگذریم…مسیر چند کیلومتری خارج شهر را هم سفر بودیم….در بین راه مردی برای سوار شدن دستکی جنباند…دوست گرانقدر گویا چیزی ندید و به مسیرش ادامه داد که ناگهان مثل برق گرفته ها ترمز زد و برگشت….مسافر را که یکی از حاشیه نشین های اطراف شهر بود سوار کرد و اگر اشتباه نکنم با آب میوه هم پذیرایی کرد…وقتی رسیدیم دلیل کار را پرسیدم گفت : ” یک رای هم یک رای است…!! ”

3- به انتخابات که نزدیک می شویم همه چیز خوب می شود…همه مهربان می شوند…همه می خواهند برای من و تو جان فدا کنند…آزادی بیان ، مشکلات اقتصادی ، بیکاری و حتی یار غار این چند سالمان جناب آقای تورم هم شخصیت و توجه ای پیدا می کند…خلاصه ایران می شود مدینه فاضله..یعنی نامزدهای محترم (نمی دانم نوع اول یا دوم) می گویند که قرار است بشود…

یک پیشنهاد : چون در زمان تبلیغات انتخابات همه چیز خوب می شود پیشنهاد می شود 1- طول این دوره تبلیغات را آب ببندند تا بشود مثلا چهار سال…اگر این پیشنهاد عملی شد که هیچ وگرنه 2- طول دوره بعد از نامزدی را بچلانند حسابی و آبش را بگیرند بشود مثلا 1 سال یا حتی 1 ماه…کل یوم (یاد مایلی کهن به خیر) حرف های خوب زده می شود و کلا همه چیز بوی بهشت می دهد…مهمتر اینکه به جای رو ، زیر من و تو خط می کشند و مهم می شویم….

نتیجه فرهنگی : نامزد بازی کلا خوب است…
نتیجه سیاسی : یک رای هم یک رای است…
نتیجه ریاضی : کاش یک با یک برابر نباشد….
نتیجه اخلاقی : همه چیز همیشه خوب است ….

Comments

3 Responses to “نامزد بازی”

 1. کاوه on می 18th, 2009 4:00 ق.ظ

  سلام آقا فرهاد عزیز
  من مصاحبه آقای رحیمی رو نشنیدم و نخوندم
  اگه میدونی کجاست یه خبری بده لطفا
  منظورت از روشنتر شدن نوشته ها رو درست نفهمیدم میشه یه توضیحی بدی

 2. محمد on می 19th, 2009 10:11 ق.ظ

  من به عنوان یک ایرانی مسلمان ببخشید مسلمان ایرانی وظیفه میدانم که در انتخابات شرکت کنم و نامزد بازی رو در جهت منافع ملی میدانم.تمام.

 3. میلاد محمدی on می 24th, 2009 2:52 ب.ظ

  درود
  بر فرهاد عزیز تر از جان

  باهات موافقم که می گی “سنتوری بیان یک درد بود نه توهین”
  اما مخالفتم از جای دیگه ایه.
  چند وقت پیش شبکه ی تهران یه دوربین مخفی ایرانی نشون می داد که بازیگر مجموعه ی دوربین مخفی با یه دست لباس و کلاهی که القا کننده ی حالت دزدها هست ، روی یه دیوار بود و با یه فرش لوله شده و یه سری لوازم منزل از رهگذر ها می خواست که کمک کنن بیاد پایین!
  شاید بیش از 80 درصد مردم بدون هیچ چون و چرایی و بدون هیچ اهمیتی بهش کمک کردن که بیاد پایین و کمتر از 20 درصد مردم بهش شک کردن و گیر دادن!
  حالا آیا به نظر شما این 80 درصد مردمی که گفتم ، از دیدن فیلم سنتوری پی به درد هنرمند می بره؟! یا اینکه…
  شدیدا مخالف اکران عمومی سنتوری بودم و هنوز هم هستم چه این فیلم بطور ناخود آگاه ذلیل ترین شکل ممکن از یه هنرمند جوان موسیقی سنتی رو به ذهن این 80 درصد ایرانی تحمیل می کنه.
  میشه گفت تا حدود زیادی با حرفای صفارهرندی موافقم.

Leave a Reply
submit *